Akrep Burcu 2013

19 Haziran 2013 Çarşamba, 03:13

Akrep Burcu 2013

AKREP

23 Ekim – 22 Kasım

 

 

Element: Su

Yönetici Gezegeni: Plüton

Yönetici Yardımcısı Gezegeni: Mars

Aşk Gezegeni: Venüs

Para Gezegeni: Jüpiter

Kariyer Gezegeni: Güneş

İş ve Sağlık Gezegeni: Mars

Ev ve Aile Gezegeni: Uranüs

Uğurlu Rengi: Menekşe, Kırmızı

Aşk, Uyum ve Sosyal Yaşamı Canlandıran Renkleri: Yeşil

Maddi Kazancı Canlandıran Renkler: Mavi

Taşı: Malakit, Topaz, Kan Taşı

Metali: Demir, Çelik, Radyum

Kokuları: Hindistancevizi, Kiraz çiçeği, Karpuz

Uğurlu Günü: Salı

Niteliği: Sabit

Uyum İçin gerekli Nitelikler: Geniş bakış açısı

Erdemleri: Sadakat, Odaklanma kabiliyeti,Kararlılık,Cesaret, Derinlik

Gereksinimleri: Değişim

Uzak Durması Gereken özellikler: Kıskançlık, Fanatizm, Kindarlık

Genelde En Uyumlu Olduğu Burçlar: Yengeç, Balık

Genelde En Uyumsuz Olduğu Burçlar: Boğa, Aslan, Kova

Kariyer Burçları: Aslan

Duygusal Destek Burçları: Yay

Maddi Başarı Getiren Burçlar: Boğa

Evlilik ve İlişkilerde En Uyumlu Burçlar: Yay

Yaratıcılık Katan Burçlar: Balık

En İyi zaman geçirdikleri Burçlar: Balık

İnançlarına Katkıda Bulunan Burçlar: Yengeç, Terazi

 

 

Genel Karakter

 

 

Akrep burcu, burçlar kuşağının Zümrüdü Anka Kuşu olarak bilinir. Mitolojik Zümrüdü Anka Kuşu kendisini mabetteki ateşe atarak önce yok eder, daha sonra ise küllerinden yeniden doğar. Kendini dönüştürme ve değişim Akreplerin ana özelliğidir.

 

Görünüşleri, düşünceleri, davranışları ve ilişkileri açılarından bakıldığında Akrepler dönüşüm özelliği sergilerler. Yaşadıkları dönüşümler Akrepler için yapmacık değil, tamamen doğal süreçlerdir.

 

Değişim, Akrepler için felsefi ve temelden yaşanan bir öğedir. Her konuda değişim kişinin içinde başladığından, Akrep burcu insanları yaşam felsefesi ve ruh dünyalarının derinliklere çok önem verirler.

 

Akrepler zihinsel derinlikleri olan entelektüel kişilerdir. Onları etkilemek için suni ve şekilci yaklaşımlar başarılı olmaz. Akrepleri etkileyen proje ve işler, derinliği olan ve bir amaca hizmet eden şeylerdir.

 

İnsan yaşamını incelediğimizde doğumdan ölüme kadar olan süreçte Akreplerin değişim özelliklerini net şekilde görebiliriz. Dolayısı ile Akrepler, yaşamak veya yaşlanmaktan korkmazlar. Yaşam süreci onlar için değişim dönemidir.

 

Yüksek değişim anlayışına sahip olan Akrep burcu insanları, yaşamın gerçek anlamını iyi bilen kişilerdir.

 

Yaşamı ve yaşam sürecindeki zayıf noktaları bilmeleri Akrepleri iyi birer savaşçı yapar. Bu mücadeleci özelliklerine sabır, bilgi ve dayanıklılığı eklediğimizde Akrepler güçlü kişilikler olarak toplumda yer alırlar. Arkadaş olarak Akreplerden daha sadık ve fedakâr insan bulamazsınız. Diğer taraftan kindar olan Akrepler, bazen intikam için yıllarca beklemekten çekinmezler.

 

Değişimlerini yalnız ve gizlilik içinde gerçekleştiren Akrepler, toplumda genellikle ketum olarak tanınırlar. Ancak değişimi tamamlamanın başka yolu da yoktur. Değişim ve dönüşüm süreci devam ederken bunu kendine saklayan Akrepler, bu süreci tamamladıklarında başarılarını arkadaş ve dostlarıyla paylaşmaktan çekinmezler.

 

Mali Durum

 

Para, Akrep insanı için dönüşümü sağlayan bir amaç ve güçtür. Aşk, yaşam ve ölüm Akrepler için doğal bir dönüşüm süreci olarak görüldüklerinden, para konularında çok iddialıdırlar. Para ve güç, Akrepleri büyük ölçüde etkiler. Hatta zaman zaman bu konuda bencilliğe kaçtıkları da olur. Bencil oldukları zaman, Akreplerin, parayı araç olmaktan çıkarıp yaşamın amacı haline getirmeleri olasıdır.

 

Akreplerin yönetici gezegeni Plüton, zenginliğe inanır ve Akrepler para kazanmak için her yöntemi denerler. Bunu yaparken çok dikkatli davranan Akrepler, servetlerini yönetmekte de ihtiyatlı davranırlar.

 

Mali işler, muhasebe, bankerlik, avukatlık veya yöneticilik mesleklerinde çok başarılı olan Akrep burcu insanları, çoğunlukla başkalarının paralarını ve servetlerini yönettiklerinden dikkatli davranışları kariyerleri açısından da çok önemlidir.

 

Parasal konularda amaçlarına ulaşmak isteyen Akreplerin öğrenmeleri gereken pek çok şey vardır. Parasal konularda başarılı olabilmek için, kendi doğalarında fazla bulunmayan eli açıklık, öngörü, olumlu bakış açısı ve güven gibi yetenekleri geliştirmeleri gerekir. Zenginliği sadece parasal ölçekte görmeyip, doğa ve insan yaradılışındaki zenginliklerin farkına vardığında Akrep insanlarını parasal başarılarda engellemeye imkân yoktur.

 

Kariyer

 

Akrepler, toplumda aydınlanma ve yaşamın simgesi olarak görülmek isterler. Akrep insanı için lider ve yıldız olmak çok önemlidir. Yıldız olmayı seven Aslan burcundan farklı olarak, Akrepler, başarıya ve liderlik koltuğuna sessizce ve gizlice yaklaşmayı tercih ederler. Akrepler zengin olduklarında da servetin verdiği lüks ve yüksek yaşam standartlarını kendi özellerinde yaşamaktan hoşlanırlar.

 

Göz önünde bulunmaktan ve kendilerini sergilemekten hoşlanmayan Akreplerin kariyerlerinde hedefledikleri yüksek noktalara ulaşmaları için biraz açık sözlü ve paylaşımcı olmaları gereklidir. Akreplerin, iş dünyasında fark edilmek için yetenek ve özelliklerini sergilemeleri gerekir. Kariyerlerinde başarı elde etmek isteyen Akreplerin ayrıca kindarlık ve ufak hesaplardan uzak durmaları gerekir. Akreplerin kendilerine verilen üstün özellikleri yaşama hizmet ve hayattan zevk almak için kullanmaları kendi hayırlarına olacaktır.

 

Aşk Ve İlişkiler

Akrep burcu insanları, iyi tanımlanmış ilişkiler yaşamayı seven kişilerdir. Aşk ve evlilikte çok sadık olan Akrepler, çok kıskanç bir yapıya sahiptirler ve sadakatsizlik gösteren eş veya sevgililerini hiç affetmezler. Sadakatsizlik şüphesi bile bir Akrebi kıskançlık krizine sokmaya yetebilir.

 

Akrepler evlilik yaşamlarında kendilerinden daha zengin insanları tercih ederler. İlişkilerinde sevimli, sokulgan, çalışkan, tutarlı ve uyumlu kişileri terciheden Akrepler, yaşam savaşında güvenebilecekleri eşler veya sevgililer ararlar. Rekabet yerine dostluk ve ortaklık Akrep burcunun tercih ettiği yaşam biçimidir.

 

Bir Akrep’le aşk ilişkisi içinde olan kişilerin sabırlı olmaları gerekir. Kendilerini hemen göstermekten kaçınan Akrepleri anlamak için, sevgilileri biraz sabırlı olmalılar.

 

Ev Ve Aile

 

Akreplerin ev ve aile yaşamlarını Uranüs gezegeni kontrol eder. Bu nedenle Akrepler evlerinde teknoloji, bilim, demokrasi ve değişimi öne çıkaran kişilerdir. Bu özelliklerini tatmin edebilen Akrep burcu insanları, ev ve aile yaşamlarında mutluluk ve ahengi yakalarlar.

 

Ev ve aile hayatlarına inat, ihtiras ve değişimi taşımak isteyen Akrepler evlerinde ve aile yaşamlarında anaç rol oynayan ve kendinden veren insanlarla mutlu olamazlar. Değişim düşkünü olan Akrepler sık ev değiştirmekten hoşlanırlar.

 

Akreplerin ev ve aile yaşamında mutlu ve başarılı olmak için grup çalışmasına önem vermeleri gerekir. Genelde demokrat kişilikte olan Akrepler, diktatör gibi davrandıklarında tüm burçlardan kötü olurlar. Bu tip Akrep burcu insanlarıyla duygusal kişilerin aynı ailede bulunmaları çok güçtür.

 

Bir ailenin insana sağlayacağı destekten yararlanmak isteyen Akrep burcu insanlarının aile içi iletişime önem vermeleri, demokrasi ve açık görüşlülüğü teşvik etmeleri ve ailede fikir birliğine özen göstermeleri gerekir.

 

2013 Yıldız Falı

 

“İnsanlar Bilgime ve Tecrübeme Değer Verirler”

Yılın Olumlaması

 

“Evrenin bana getirdiği değişimleri sevgiyle kabul ediyorum. İlişkilerimde ve işimde güven içindeyim. Hayata olumlu duygularla bakıyorum. Korkularımı olumlu fırsatlara dönüştürüyorum.”

 

 

Akrepler özel hayatlarına düşkündürler. Ama görünür bir yerde idareci pozisyonunda olmak da bir diğer istekleridir. Kariyeriniz sizin liderlik yeteneklerinizi ortaya çıkaracak çok iyi bir fırsat çünkü insanlara ilham verebilir onları ortak hedefler için harekete geçirebilirsiniz. Bir çok Akrep burcu insanı yüksek evilerde bulunur. Günlük çalışmanızda hızlı akan ve insiyatif kullanmak gerektiren işlerde bulunursunuz. Ama kendinizi ve diğer insanları sıkıştırmamaya çalışın.

Parasal konularda şanslı biri olarak çok önemli miktarda gayrımenkule ve diğer varlıklara sahip olabilirsiniz. Bütçeleme ve bilgi sizin parasal dünyadaki başarınızın anahtarı. Bazı zamanlar çok para harcamak isteyebilirsiniz fakat önemli bir alış veriş yapmadan önce bir kaç gün bekleyiniz.

Bu yıl Akrep için ilişkilerin, öğrenmenin ve paranın yılı olacak. Seyahat de edebilirsiniz. Bu yıl bazı zamanlar dört bir taraftan çekiştiriliyormuşsunuz gibi gelebilir bunların arasından en çok istediğiniz şeyleri seçin.

Haziran ayının 24’üne doğru şanslı Jüpiter İkizler burcuna hareket edecek ve 25 haziran yengeç burcuna gecerken size parasal kazanç getirecek. Bu talih gezegeni genelde temasta olduğu her şeyi genişletir. Bu yüzden evrenden sizin mali durumunuzu da genişletmesini isteyin. Evinizin geliri sizin veya eşinizin maaşlarına yapılacak zamlarla artacak. Eğer ev kredisine veya tüketici kredisine başvuracaksanız Jüpiter sizin yanınızda olacak. Yatırımlarınız ve emeklilik birikimleriniz bu dönemde artmaya devam edecek. Bu parasal durum gelecektede devam edecekmiş gibi para harcamak sizin için çekici gelebilir. Bütçenizi aklınızda tutun ve harcadığınızdan çoğunu tasarruf edin.

Haziran ayının 25’inde Jüpiter Yengeç burcuna girecek. Bu geçiş bakış açınızı genişletecek ve 2014 Temmuz’undan başlayarak yeni kariyer fırsatları getirecek. Bu geçişin ana teması aklınızı harekete geçirmek olacaktır. Bu yüzden bir sertifika veya bir diploma edinmek için üniversiteye geri dönebilirsiniz. İş veya yeni yerler görmek için seyahat edin, yeni insanlar ve kültürlerle tanışın. Yengeç evinin bir başka yönüde ruhani kısmıdır kendi içinizdeki benliğinizle yakından tanışın veya dinle ilgili konuları araştırın. Sonuç olarak bu kendinizi yeniden tarif etmek için çok iyi bir fırsat.

Burcunuza 2012 yılının Ekim ayında giren Satürn burcunuzdaki yolculuğuna devam edecek. Bu gezegenin etkisinde yeni bir şey başlatmak için içinizde bir istek belirecek yaşınız ne olursa olsun daha fazla şey başarmak isteyeceksiniz. Bundan 28 yıl önce bir yetişkindiyseniz Satürn’ün burcunuzu bu ziyaretinden beri nelerin değiştiğini düşünün. Hatıralarınız size bu önünüzdeki dönemde nelerle karşılaşacağınızın ipucunu verecektir.

Hayatınızda ilerlemek için bu dönem plan yapmak çok daha akıllıca olacak. Satürn Aralık 2014 tarihinde burcunuzu terk edecek ve bu durumda uzun dönem hedeflerinize giden yolda başlangıç adımlarınızı atmanız gerekiyor.

Bu zamanı kendinizi tartmak için kullanın ve sizi geri bırakan meseleleri çözmeye çalışın. Kendinizi geliştirmeye odaklayın bu yeni yetenekler öğrenmek, bir yeteneğinizi keşfetmek yada daha sağlıklı bir hayata başlamak olabilir. Bunlardan herhangi biri kendinize güveninizi ve saygınızı arttıracaktır. Bu duygularınız özelikle bu bahar aylarında geçerli olacak ama yaz aylarında kendinize ve geleceğinize iyimserlikle bakacaksınız.

Uranüs sizin 6. Güneş evinizden Koç burcundan geçerken iş yerinizde değişiklikler olacak. Uranüs bu yıl Güneşle temasa geçene kadar bu değişiklikler sizi etkilemeyecek. Bu değişim iş yerinizin yapı değişimi, iş akışının değişmesi veya bazı çalışma arkadaşlarınızın işten çıkarılması şeklinde olabilir. Uranüs rahatsız edecek gelişmeler getirse de 2014 – 2015 döneminde olacak olumlu gelişmeler için kendinizi yeniden pozisyonlandırmanıza yarayacak. Bu yaz katılacaınız bir seminer bir iki yıl içinde sonuçlarını verecektir.

Bazı zamanlar işinize konsantre olamayabilirsiniz. Bu durumunuzun çözümü öğle yemeğinden sonra yürümek olacaktır. Bu sizin sağlığınız için de çok yararlıdır. Bu arada soğuk algınlığından ve nezleden korunun. Satürn ve Uranüs’ün birlikteliği daha sağlıklı bir yemek yeme alışkanlığına geçmenize neden olacak.

Neptün Balık burcuna 2012 2 şubatta girmişti ve 2025 yılına kadar bu burçta yapacağı geçişe devam etmekte. Bu aradaki yıllarda bu geçişin getireceği çocuklar, yaratıcılık, romantizm ve spekülasyon gibi tüm etkilerini kendinizde göreceksiniz. Neptün’ün faydalanabileceğiniz en büyük etkisi yaratıcılık üzerine olacaktır. Kendiniz öyle hissetmeseniz bile yaratıcı bir yönünüz var. Sadece ne konuda çalışacağınızı bulmamız lazım bahçecilik, ahşap işleri, resim heykel gibi. Uranüs’ün geçişi sırasında yaratıcı bir meşgale ile uğraşmak akşam üstülerinizi ve hafta sonlarınızı sakinleştirici bir zaman haline getirecektir.

Neptün sizin 5. Güneş evinizdeyken spekülasyona dikkat edin. Borsa da kazanıyor gibi görünmeniz aslında doğru olmayabilir. Aynı şekilde romantik ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz. Uzun dönem ilşkileriniz için Neptünün varlığı pozitif bir etki olsa da yeni tanıştığınız biri ilk anda ayaklarınızı yerden kesebilir. Neptün’ün geçişi sırasında çocuklarınız sizin için bir gizem olabilirler. Onların yetenek ve başarılarını gerçekçi bir gözle görmelisiniz.

Arkadaş seçiminizde insanları hayatınıza davet etmede çok seçicisiniz. Bir çok Akrep burcu insanının bir çok tanıdığı vardır ama çok az arkadaşı bulunur. Bu insanlar kendilerini Akrep burcu insanına kanıtlamış ve yakın çevresine girebilmiş kimselerdir. Bu insanların bazıları iş arkadaşlarıdır ya Akreplerin bir organizasyonda tanıştığı insanlardır. Siz iyi tanıdığınız insanlarla daha rahat ediyorsunuz.

Aşk, romantizm ve tutku sizin hayatınızın olmazsa olmazlarıdır. Sizin aşık olduğunuz kişiden gelen duygusal birlikteliğe ihtiyacınız var. Siz gerçekten sahiplenici bir insansınız çünkü sevdiğiniz insan olmadan bir hayatı düşünemiyorsunuz. Bu sonuç olarak gereksiz kıskançlığa sebep oluyor ve ilişkinize zaman içinde zarar veriyor. Sevdiğiniz kişiyi yüksek romantizminiz ile sevin ve ilişkinize inancınız tam olsun. Bir Boğa ile duygusal bir ilişkiniz olabilir veya diğer Su burçları olan Yengeç ve Balık ile. Başak ve Oğlak burçları çoğu zaman Akrep burcuyla uyumludur ama Akrep Aslan ve Kova burçları uyum sağlamayabilir.

Aile ilişkileriniz aile ferdleriyle aranızda bulunan kopmaz bağlardan oluşuyor. Bazı aile fertleri sizin en iyi arkadaşınız bazıları ile ise çok az temasınız oluyor. Bir anne veya baba olarak ise tamamen yumuşak bir dokunuşsunuz. Çoğu zaman kendinizi ve çocuklarınızı iyi hissettirmek istiyorsunuz. Ama kendinize doğruyu yapıp yapmadığınızı sorun. Çocuklarınıza rehberlik yapıp onlara hayatın değerlerini öğretmeniz hepiniz için çok daha iyi olacaktır.

Pluton yönetici gezegeniniz Oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor dolayısı ile kardeşlerinizle ve komşularınızla iletişiminiz artacak. Bir yandan bu geçiş sizi derin düşünmeye sevk edecek. Böylece kendinizi daha iyi tanıyacaksınız. Bu geçiş bir şeyler öğrenmek için büyük fırsat. Çevrenizdeki insanlarla daha çok bir arada olun.

Yakında Pluton, Uranüs ile Koç burcunda çatışacak. Bu çatışma komşularınız kardeşleriniz veya iş arkadaşlarınızla çatışma getirebilir. Sakin olun ve geleceği düşünün. Her zaman karşı çıkmak pek akıllıca değildir bazen işi akışına bırakmanız gerekmektedir.

Çoğu insan fark etmese de siz bir duygu insanısınız. Bunun sebebi duygu ve düşüncelerinizi sadece seçtiğiniz bir kaç kişi ile paylaşmanızdır. Anlayışlı bir insan olarak sizin duygularınıza hitap eden bütün arkadaşlarınız ve ailenizden insanlar için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz.

SAĞLIK

25 nisan ay tutulması ve yeni ayla birlikte burcunuzda gerçekleşiyor. Eski alışkanlıklarınızdan arınmaya istekli ve kararlı olacaksınız. Spor yapmak ve enerjik olmak yılın tamamında sizin için çok önemli olacak. Burcunda 11 eylül Venüs burcunuzda ruhsal dengenizi koruyun. 30 eylülde Merkür burcunuzda sadece mutluluğa odaklanın.22 ekim Merkür burcunuzda gerilemeye başlıyor. Çok mecbur değilseniz cerrahi müdahalelerden çakının.3 kasım güneş burcunuzda tutuluyor. Depresyondan ve size mutsuzluk veren her şeyden uzaklaşın. Kasım yeni ay burcunuzda 25 nisan dolunay burcunuzda kararlı olun ve enerjinizi artırın.

2013 Tutulmaları ve Gezegenler

Akrebin güçlü yanlarından biri kararlılığıdır. Bunun anlamı siz başkalarının takılıp kaldığı engelleri çok kolay atlatabilirsiniz. Bir hedefi aklınıza koyduğunuzda bu hedefe ulaşmanız yıllar da alsa çok az zaman vazgeçersiniz. Bu sizin için olumlu bir yön fakat bazı zamanlar kararlılığın yerini inatçılık alabilir. Bu ikisinin arasındaki farkı öğrenin ve işinize yaradığında hayata kendinizi bırakın.

Yönetici gezegeniniz Pluton size hemen herkesle sonuna kadar gitme iradesi veriyor. Ama bazı zamanlar nerede bırakacağınızı bilmiyorsunuz. Kendinizi yenilmez hissetseniz de öyle değilsiniz.

Akrep burcunun aurası esrarengiz ve manyetiktir ve sizin bakışlarınız bir çok insanı büyüler. Sizden bir bakış her şeyi anlatır ve sonra siz her şeyi bir kaç kelime ile özetlersiniz. Siz zeki, insiyatifi olan ve yaratıcı bir insansınız. Bunların üçünün bileşkesi hayatta size güç katıyor. Etrafınızdaki her bilgiyi topladıktan ve her şey sizin lehinize olduktan sonra hareket ediyorsunuz. Bu sizin sır saklamadaki ününüze katkıda bulunuyor. Size verilen bir sırrı çok az zaman başkasına söylüyorsunuz.

Akrep burcundaki Pluton değişimin gezegenidir. Bu gücünüzü kişisel olarak ya da kariyerinizde kullanıyorsunuz. Kimse sizin gibi bir hurdayı alıp ondan yararlı bir şey ayaratamaz. Kişisel olarak kendinizi ve görünüşünüzü değiştirir ve yeni kabiliyetler kazanırsınız.

2013 yılında bir ay tutulması Dolunay zamanı Güneş ve Ay karşı burçlardayken gerçekleşecek. Güneş tutulması ise Yeni Ay zamanı Güneş ve Ay aynı burçtayken olacak. Bütün bu tutulmaların her birinin etkisi 6 ila 12 ay sürecek.

2013’ün ilk tutulması Nisan ayının 25’inde bir Ay tutulması olacak ve burcunuzda parlayacak. Bu tutulma ilgi alanlarınız ve ilişkileriniz üzerinde etkiyecek. İnsanlar ve onlarla ilişkileriniz Satürn burcunuzdayken önem kazanacak. Mayısın 10’nunda bu yılın ilk Güneş tutulması Boğa burcunda meydana gelecek. Kasım ayında yılın tutulma aktivitesi Güneş tutulması burcunuzdayken tam bir daire olacak.

Mayıs ayının 25’inde Ay tutulması Yay burcunda olacak. Bu evin sizin şahsi kaynaklarınız, geliriniz ve harcama alışkanlıklarınız üzerinde etkisi olur. Tutulmanın etkisi düzenli bir şekilde bütçe ve tasarruf yapmanıza neden olacaktır. Bunu bir adım ileriye götürün ve neye değer verdiğinizi düşünün. Bu sizin iyi parasal alışkanlıklar kazanmanıza yarayacak.

Altıncı Güneş eviniz Koç burcu Ekim ayının 19’nunda Ay tutulmasına sahne olacak. Bu tutulma Koç burcundaki Uranüs’ün mesajına gönderme yapacak. Bu süreçte iş hayatınız önem kazanacak. Kendinize belki yeni bir pozisyon veya yeni bir iş arayacaksınız. Uranüs’ün neden olduğu yeni işler kısa süreli olacaklar. Sağlığınız mercek altında olacak ve tutulmalar sağlıklı yaşamaya devam etmenizi sağlayacak.

Satürn

Eğer Ekim ayının 27’si ile Kasım ayının 13’ü arasında doğduysanız Satürn Akrep burcunda Güneşinizle temas halinde olacak. Ekim ayının 31 ve Kasım ayının 2’si arasında doğan Akrep burcundakiler Satürn’ün etkisini Şubat ayında hissedecekler. Ekim ayının 27’si ile 30’u arasında doğanlar Satürn’ün gücünü Nisan ve Mayıs aylarında hissedecekler. Diğer Akrepler Satürn’ün ışınlarını Ekim ayından yıl sonuna kadar hissedecekler.

Satürn ve Güneşin teması zor zamanlar anlamına gelse de farkında olacağınız gibi bundan daha fazlası söz konusu dur. Her şeyin üstünde bu bir öğrenme tecrübesi olacak. Kendiniz ve hareket tarzınızla ilgili daha fazla sorumluluk alacaksınız. Yeni işler yapmak için pek de iyi bir zaman değil ama kendinize yeni bir yön çizmek için çok iyi bir zaman. Bu yön sizin gelecek 14 yılınızı belirleyecek. Kararlılığınızı ortaya koyun ve ona bağlı kalın. Satürn uzun dönem çabalarınızı ödüllendirecektir:

Satürn canlılığınızı alacak ve bu dönemde daha çabuk yorulacaksınız. Bu durum gevşeme, rahatlama ve uykuya daha çok önem vermenize neden olacaktır. Bu dönemde dişçi ile işleriniz olabilir. Satürn’ün bu geçişi dişle ilgili sorunları ortaya çıkarabilir. Daha çok ve sıkı çalışacaklsınız. Eğer bütün kararlılığınızla dik durmazsanız çabalarınız ters tepebilir. Bilginizi ve tecrübenizi diğerlerinin iyiliği için kullanacaksınız.

Uranüs

Eğer Ekim ayının 27’si ve Kasım ayının 6’sı arasında doğduysanız Uranüs Güneşinizle 6. Güneş eviniz olan Koç burcunda bir araya gelecek. Özelikle Yaz ve Sonbahar aylarında olmak üzere bu gezegenin değişim etkisini. İş yerinde olan hadiseler yüzünden iş hayatınız düzensiz. Bu işten bir tatminsizlik söz konusu ve içinizde yenilik yapma arzusu var. Değişim için değişim pek bir şey ifade etmez ve tatminsizliğinizi yeni işe de beraberinizde taşırsınız. Bu zamanı karşınızdaki seçenekleri değerlendirmek için kullanın. Okula dönebilir veya yeni bir kariyere başlayabilirsiniz.

Sürekli kendinizi kontrol altında tutmak sizin bir özelliğiniz. Bu Uranüs Güneş buluşması sağlığınızı etkileyecek kadar sinirlerinizi bozabilir. Bu yüzden iş yerinizde rutin stres giderme egzersizleri yapmalısınız. Bu aralarda kendinize bir sağlık kontrolü için randevu alın. 6. Evinin ana teması sağlıktır ve Uranüs’ün etksini hayatınızı positif yönde değiştirmek için kullanın.

Neptün

Eğer Ekim ayının 23’ü ile 29’u arasında doğduysanız Neptün Güneşinizle 5. Güneş eviniz olan Balık burcunda bir araya gelecek. Bu Su grubu burçtaki buluşma altıncı hissinizi geliştirmek ve iç sesinizi dinlemek için iyi bir dönem yaratacak.

Bu yıl hatıralarınızda kalacak romantik anlar yaşayacaksınız ve Neptün size gizemli bir aura katacak. Yatırımlarınız konusunda dikkatli olun her şey göründüğü gibi değildir bugün kesin kazananlar yarın kesin kaybedenler olacaktır. Bu aylar yaratıcılığınızı arayacağınız aylar olacaktır. Bu dönemde romantik bir yolculuk yapabilir ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz

Pluton

Eğer doğum gününüz Ekim ayının 31’i ile Kasım’ın 5’i arasındaysa Pluton Güneşinizle 3. Güneş eviniz Oğlak burcunda bir araya gelecektir. Bu buluşma sizin kararlılığınızı arttıracak ve zor durumlar için sizi hazırlayacaktır. Pluton sizin iletişim sektörünüzden geçerken sözlerinizin insanlar için etkisi olacak ve aklınız önemli fikirler üretecek. Aynı aylar komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerinizi arttıracak

Mayıs ve Kasım aylarında Pluton Koç burcunda Uranüs ile bir araya gelecek. Bu iki aydan birinde beklenmedik haberler duyabilirsiniz. Arabanızı dikkatli sürün ve zor komşularınızdan uzak durun. Dışarıda dolaşırken de dikkatli olun, arkadaşlarınızla alış verişe gidin.

Gelen aramalar: aralık 2013 akrep burcu,eqreb,2013 kasım akrep burcu,anka kuşu akrep burcu,kasim 2013 akrep is hayati,insanı büyüleyen akrepler,anka kusunun akrep burcuna etkisi,Akrepte ve balık arkadaş ilişkilerin aşka dönüşmeşı,akrep felsefesi,akrep burcunun yaşama amacı nedir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz