‘’Alkali Diyet’’ ile sağlıklı ve formda kalın…

04 Mart 2014 Salı, 23:51

 

Sağlıklı bir şekilde formda kalıp, gençliğinizi korumak ve uzun yıllar ideal kilonuzda yaşayabilmek için tek yapmanız gereken şey vücudunuzu alkali tutmak…

‘’Alkali’’ kelimesinin anlamı bir dokunun veya sıvının içerisindeki asit seviyesinin az olması demektir.. Vücut hücreleri ise alkali ortamda daha iyi çalıştığı için sağlıklı yaşamın en temek kurallarından birisidir.. Vücutta ideal asit-alkali dengesi oluşması için başlıca unsur seçeceğimiz yiyeceklerdir.  Zayıflamak ve formda kalmak için seçilen yiyeceğin kalorisinin az ya da çok olmasından alkali oranına bakmak gerekmektedir..

Örneğin hayvansal gıdaları tüketirken, kızartma ya da kömür ateşinde pişirme gibi yöntemleri kullandığımızda ve iyi çiğnemeden yuttuğumuzda vücudumuzdaki asit seviyesi artar. Bu da hem sağlığımız için tehlikelidir hem de şişmanlamamızda birincil faktördür. İşte bu bu asitlenme etkisini bertaraf etmek ve sağlıklı ve formda kalmak için öncelikle bu besinleri ızgara pişirme yöntemiyle tercih etmek ve yanında mutlaka bire dört oranında sebze ya da salata tüketmeliyiz.Bu şekilde sebze yediğinizde, hayvansal besinin neden  olduğu asitlenme etkisini bertaraf etmiş olacaksınız.

Bir diğer önemli nokta ise yatmadan 5 saat öncesinde yemek yemeyi bırakmanız gerekmektedir. Normal olması gereken yatış saatinizin en geç 11 olması gerektiğini düşünürsek saat 6 da akşam yemeği faslını bitirmiş olmanız gerekmektedir. Bu kurala uyduğunuz takdirde hep zayıf ve formda kalacağınızı garanti edebiliriz.

Sağlıklı hücreler kilo almaya meyilli olmaz. Alkali beslenme ile hücre sağlığımızı koruduğumuz için, alkali olduğu takdirde çok da yeseniz formda kalmanız mümkün.

Alkali besinlerin en başında sebze, meyve, tohum, baharat, ve balık gelmektedir. Bu besinleri tükettiğiniz takdirde asit dengesini koruyacağınız için hep formda kalabilirsiniz.

 

Sebzeleri mümkün mertebe çiğ tüketmenizi öneririz. Ancak çiğ midenizi rahatsız ediyor ise kızartma hariç her yöntemde pişirilmesi uygundur… Bu şekilde yine zayıflamak çok basit olacak…

alkali diyet

 

Sağlıklı günler dileriz.

Gelen aramalar: alkali kadinlar kulubu forum,alkali diyeti örnek menü,alkali yaa formda kal,alkali damla kadinlar kulubu,alkali diyeti yapanlar,alkaliform kadınlar kulübü,diş beyazlatma yöntemleri kadınlar kulübü,kadınlar kulübü alkali damla,kadınlar kulubu diyet bolumu
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz