Ayak Kokusuna Karşı Etkili Çözümler

09 Eylül 2016 Cuma, 20:40

Ayak kokusu hem sizi, hem de çevrenizi derinden etkileyen olumsuz bir durumdur. Pek çok farklı soruna neden olacak olan ayak kokusunu gidermek için doğal çözümler bulunmaktadır. Eğer sürekli olarak ilaç kullanmak istemiyorsanız sizlere önereceğimiz doğal çözümler ile başarıya ulaşabilir, sizi rahatsız ederek sosyal yaşantınızı engelleyen ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

  • Karbonat

Mutfaklarda pek çok farklı özelliği ile yemeklerde kullanılan karbonat aynı zamanda ayak kokusu için de etkilidir. Karbonat ayaktaki kokuya neden olan bakterileri kökten yok edecek kadar güçlüdür. Karbonat ile ayak kokusunu önlemek istiyorsanız çoraplarınızı giymeden önce çorap içerisine bir miktar karbonat dökebilirsiniz. Eğer bu sizi rahatsız edecek ise her akşam ılık suyu bir kap içerisine koyun ve 1 paket de karbonat ekleyerek ayaklarınızı bu suyun içerisinde 30 dakika kadar bekletin.

  • Lavanta Yağı

Kokusu ile herkesin beğenisini kazanan lavanta yağı aynı zamanda doğal içeriği ile ayak kokusuna neden olan bakteriler ile de savaşır. Her gün sadece iki kez çoraplarınızın içerisine birkaç damla kadar lavanta yağı damlatarak ayak kokusunu önleyebilirsiniz.

ayak koku sorunu

  • Epsom Tuzu

Ayak kokusu için en etkili yöntemlerden biri de aktarlardan satın alacağınız epsom tuzudur. Epsom tuzundan faydalanarak ayak kokusundan kurtulmak için bir kap içerisine su dökün ve birkaç damla kadar epsom tuzu damlatıp 30 dakika ayaklarınızı bekleyin.

  • Çay

Her saat, her dakika tükettiğimiz çay sadece güzel tadı ile değil aynı zamanda ayak kokusunu giderek maddeler olarak da tercih edilir. Ayakların kokmasına neden olan bakteriler ile savaşmakta en etkili yöntemlerden olan çay aynı zamanda diğer koku nedeni olan terlemeyi de ortadan kaldırmaktadır. Çayı kaynatın ve kaynayan çay bir süre soğuduktan sonra ayaklarınızı 30 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi her gün yapabilirsiniz.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz