Kova Burcu 2013

19 Haziran 2013 Çarşamba, 04:44

Kova Burcu 2013

KOVA

20 Ocak – 18 Şubat

 

Element: Hava

Yönetici Gezegeni:Uranüs

Aşk Gezegeni: Venüs

Para Gezegeni: Neptün

Kariyer Gezegeni: Ay

İş ve Sağlık Gezegeni: Venüs

Ev ve Aile Gezegeni: Satürn

Uğurlu Rengi: Gri, Deniz Mavisi

Aşk, Uyum ve Sosyal Yaşamı Canlandıran Renkleri: Sarı, Altın Sarısı

Maddi Kazancı Canlandıran Renkler: Deniz Mavisi

Taşı: Siyah İnci, Safir, Opal

Metali: Kurşun

Kokuları: Açelya, Gardenya

Uğurlu Günü: Cumartesi

Niteliği: Sabit

Uyum İçin gerekli Nitelikler: Sıcaklı, Duygu ve Hisler

Erdemleri: Yüksel entelektüel kapasite, Kuramsal düşünce ve İletişim Yeteneği, Yenilikçilik

Gereksinimleri: Yeni şeyler öğrenme ve keşfetme

Uzak Durması Gereken özellikler: Soğukluk, Egoistlik, Sabit fikirler

Genelde En Uyumlu Olduğu Burçlar: İkizler, Terazi

Genelde En Uyumsuz Olduğu Burçlar: Boğa, Aslan, Akrep

Kariyer Burçları: Akrep

Duygusal Destek Burçları: Boğa

Maddi Başarı Getiren Burçlar: Balık

Evlilik ve İlişkilerde En Uyumlu Burçlar: Aslan

Yaratıcılık Katan Burçlar: İkizler

En İyi zaman geçirdikleri Burçlar: İkizler

İnançlarına Katkıda Bulunan Burçlar: Terazi, Oğlak

 

 

Genel Karakter

 

Burçlar arasında bilim adamı denecek kadar zengin bir entellektüel kapasiteye sahip olan Kova burcu insanları bilgi toplamaya, topladıkları bilgileri yorumlamaya, teori ve bilimsel yasalar ortaya çıkarmaya en uygun kişilik yapısındadırlar.

 

Kuramsal olmak ve düşünmek pratik değeri yokmuş gibi gözükse de yaşamımızdaki her şey kuramlardan başlayarak ortaya çıkmıştır. Kuramsal düşünmek için duygulardan arınmak ve gerçekçi olmak gerekir.

 

Kovaların bazen diğer insanlara soğuk ve duygusuz görünmelerinin nedeni de budur. Tabii ki Kovaların da duyguları vardır ancak fazla duygusal davranmak onların yaşamlarında yeni şeyler keşfetmelerine engel olur. Kovaların bu objektif yaklaşımı bilim, arkadaşlık ve iletişim için idealdir.

 

Kova burcu insanları çok iyi arkadaştırlar ve arkadaşları için herşeyi yaparlar ancak en sevdikleri arkadaşlarına bile duygusuz ya da heyecansız bir görüntü sergileyebilirler. Yani Kovalar arkadaşlık sevgilerini iyi yansıtan kişiler değillerdir.

 

İsyankâr yapıları nedeni ile Kovalar düzeni değiştirmek ve muhafazakâr kuralları yıkmaktan adeta haz duyarlar.

Hatta bazen Kovalar sadece isyankâr olmak için böyle davranırlar. Otoriteye güce her zaman karşı olan Kovalar için otoritenin haklı veya haksız olması fark etmez.

 

Oğlak ve Boğa muhafazakâr ve var olan sistemlerin insanlarıyken Kovalar yeni ve liberal fikirlerin temsilcileridir. Muhafazakârlığın gelişimi engellediği düşünüldüğünde Kovaların olmadığı bir dünyada gelişim beklememek gerekir.

 

Kovalar sosyal, politik ve bilimsel açıdan yenilikler için çalışan ve eskiyi yıkmaya uğraşan kişilerdir. Kovalar sosyal ve beşeri bilimlerde diğer burçlardan çok üstündürler.

 

 

 

Mali Durum

Kova burcu insanı para konusunda idealist olup gelirini menfaat düşünmeksizin sosyal veya insani amaçlar için harcayabilir.

 

Yaşamlarındaki her konu gibi Kovalar para kazanma konusunda da objektif ve duygulardan uzak davranırlar. Paranın yaşamın bir gereği olduğunu bilen Kovalar para kazanmak için bilimsel yollara başvururlar. Para kazanmada teknik ve bilimsellik Kovalar için vazgeçilmez şeylerdir.

 

Para konusunda pratik davranan Kovalar parayı bir araç gibi görürler dolayısı ile ne çok cömert ne de çok cimri davranırlar. Onlar için para kendilerinin, sevdiklerinin hatta tanımadıkları insanların gelişiminde kullanabilecekleri bir araçtır.

 

Yaşamlarında servet hedefleyen Kovaların yapması gereken şey bir yerde bilimsel yaklaşımın yanında içgüdülerine de güvenmek olacaktır. Bazen bilimsellik gerektirmeyen insan içgüdüleri başarılı yatırımlarda büyük rol oynarlar.

 

Kariyer

 

Toplumu dönüştürme ve dünya da yenilikler yaratma meraklısı olan Kova burcu insanları iş yaşamlarında yaratıcılığa büyük önem verirler. Seçtikleri işin mantığı olmasını isteyen Kovalar yenilikçi ve gelişimi teşvik eden kişilerle uyumlu çalışırlar.

 

Sürekli yeni teknikler üretmeye çalışan ve yeni fikirleri araştıran Kovaların akılları her zaman meşguldür. Kovalar iş yaşamlarında hiç vakit kaybetmeden işe koyulan kişilerdir. Kariyerlerinde çalışkan ve hızlı olan Kovalar çalıştıkları yerlerde herkesin yararına olacak değişim ve gelişimleri gerçekleştirmek isterler. Başkalarından emir almak yerine Kovalar inisiyatif kullanmayı,  sorumluluk almayı ve iş arkadaşlarına koşulsuz yardımcı olmayı tercih ederler.

 

Kariyerlerinde en üst noktaya varmak isteyen Kovaların iş yerlerinde duygularına biraz daha önem vermeye ve diğer çalışanlara karşı biraz daha hassas davranmayı öğrenmelerinde yarar vardır. Yüksek kariyer hedefleri olan Kovaların sürekli meşgul olan beyinlerini ellerindeki işlere odaklamaları onların geliştirmeleri gereken bir yönleridir. Eğer içlerinde başarı arzularını hissedebilir ve bunu çevrelerine yansıtabilirlerse Kovaların kariyerlerinde en üst seviyeye yükselmeleri çok kolay olacaktır.

 

Aşk Ve İlişkiler

 

Arkadaşlıkları mükemmel olan Kovalar, aşkta biraz zayıf kalırlar. Daha doğrusu sevdiklerine karşı sevgiliden ziyade arkadaş olarak görünürler. Aşk yaşamlarında sevgilerini dışarı vurmaktan veya net şekilde göstermekten kaçınan Kovalar sevgilileriyle uluorta öpüşmek, sarılmak gibi hareketlerden hiç hoşlanmazlar. Kovalar için sevgilerini göstermenin başka yolları vardır.

 

Aşk ilişkilerinde sıcak, candan, arzulu ve romantik kişileri tercih eden Kovalar belki de bir yerde kendilerinde olmayan nitelikleri sevdiklerinde aramaktadırlar. Kendilerine zıt yapıda insanlarla girdikleri ilişkiler Kovalar için uzun vadeli ve mutlu birlikteliklerdir.

 

Aşklarını beyinlerinde yaşayan Kovalar entelektüel kapasitesi zayıf insanlarla aşkta anlaşamazlar. Kovaların daha arzulu, eğlenceli ve romantik olmaları halinde aşk yaşamları çok daha renkli olacaktır.

 

Ev Ve Aile

 

Kovalar yaşamlarının diğer alanlarında olduğu gibi aile yaşamlarında da kural tanımayan veya onlara karşı gelen kişiler olarak bilinirler. Ancak bu özellikleri bazen Kovaları aile ve ev yaşamında değişken, tutarsız ve aşırı liberal gösterebilir.

 

Evlerini modern tarzda döşemekten hoşlanan ve en son teknolojiyi taşıyan ev aletlerini alan Kovalar sosyal insanlardır. Kova burcu insanları evlerini çok severler ve arkadaşlarını evlerinde konuk etmekten büyük zevk alırlar.Yaşamlarının en az bir alanında düzen ve istikrara ihtiyacı olan Kovaların ev ve aile yaşamlarında daha tutarlı ve muhafazakâr olmalarında yarar vardır.

 

Aşk gezegeni olarak bilinen Venüs’ün Kovaların ev ve aile yaşamlarını kontrol eden 4. evlerini yönetmesi yaşamın bu alanında teori ve bilimsellik gibi niteliklerin yeterli olmayacağını göstermektedir. Aile yaşamlarında Kovaların daha fazla sevgi ve duyguya ihtiyaçları vardır.

 

 

 

2013 YıldızFalı

 

“Ödülüm kariyer ve parasal alanlardaki başarımdır”

 

Yılın Olumlaması

“Hayatımdahak ettiklerimi sevgiyle kabulleniyorum. Tüm değişimlere inanıyorum. Güven içindeyim.”

 

Evrensel kardeşlik burcunun altında doğan biri olarak arkadaşlarınıza çok büyük önem veriyorsunuz ve hayatınızda onların değeri çok özel. Arkadaşlarınız erkek yada kadın hayatın değişik seviyelerinden geliyorlar ve siz her bireyi özeliklerine göre hayatınızda yerlerine yerleştiriyorsunuz. Sizin etrafınızdaki her insanın kendine göre özelliği var ve bunlar normların dışında insanlar. Siz alışıldık insanları sıkıcı buluyorsunuz sadece sizin ilginizi çeken, sizi enterese eden insanlar arkadaşınız olabiliyor.

Heyecanlı ve hayat dolu ama aynı zamanda romantik hayattan büyük zevk alıyorsunuz. Karşı cinsle sürekli flört halinde olma ve randevulaşma ve uzun konuşmalar kalbinize giden yol. Bağımsızlığınız sizin için çok önemli olduğundan bu doğanız sizin evliliğinizin önünde duran en büyük engel. Sizin için doğru insan aynı zamanda sizin için en iyi arkadaş olan ve sizin bağımsızlık duygunuzu anlayıp aynı zamandada eşiniz olmak isteyecek kişidir. Karşıt burcunuz Aslan insanları ile iyi bir ikili olabilirsiniz ayrıca Koç ve Yay burcu insanları sizin özgür ruhunuza ilgi duyabilirler. Bir diğer Kova burcu insanıyla bir çok ortak yönünüz olabilir veya diğer hava burcu olan İkizler ya da Terazi ile geçinebilirsiniz. Ama Boğa ve Akrepler sizin için uygun eşler olamayabilirler.

Aileniz sizin konforlu yaşam alanınız ve siz bu insanlarla olmaktan çok büyük zevk alaıyorsunuz. Hayatın bu alanında çok geleneksel bir duruşunuz var. Bu özelliğiniz çok güvenli bir çocukluk geçirdiğinizden ortaya çıkmış olabilir. Kova burcu insanlarının aileleri genelde küçüktür . İkiz çocuklarınız olabilir. Bir ebeveyn olarak çocuklarınızı merak ve ilgilerini öğrenmek yönünde canlı tutarsınız. Ama verdiğiniz mesajda biraz istikrarsızsınız. Bu yüzden çocuklarınıza güçlü bir temel sağlayacak değerleri ve prensipleri vermeyi ihmal etmeyin.

Bu yıl çalışmak ve oynamak için bir çok fırsatınız olacak aynı zamanda en derin düşüncelerinizi de araştırabileceksiniz. Ev hayatı, romantik dakikalar ve kariyer sizin dikkatinizi çeken konular. En yakın arkadaşlarınızla zaman geçirirken yeni tanışacağınız insanlarla çevreni geliştireceksiniz.

Haziran ayının 24’ünden itibaren Jüpiter 5. Güneş eviniz olan İkizler burcunda bulunacak. Bu dönem romantik ve sosyalleşme fırsatları getirecek. Özellikle bekarlar için dönem çok verimli geçecek. Bu kesinlikle bir ruh eşi bulacağınız anlamına gelmez. Jüpiter burada gece ve gündüzleri eğlenceyle doldurmak için bulunmaktadır. Çiftler için Jüpiter’in burada olması romantizmi arttıracak.

Aktif bir sosyal hayatınız var ve bu yıl arkadaşlarınızla sık görüşeceğiniz ve yeni insanlarla tanışacağınız bir yaşamınız olacak. Boş zamanlarınızı spor, egzersiz ve kültürel faaliyetlerle veya hafta sonu gezileri ile doldurabilirsiniz. Yaratıcılık Jüpiter’in bulunduğu İkizler burcunun bir başka özelliğidir. Bu yüzden yeni bir şeyler öğrenin ve evinizi yeniden dekore edin veya bilgisayar konusunda kendinizi geliştirin.

Eğer çocuklarınız varsa onlarla gurur duyacaksınız ve çocuklarınızın başarılarını kutlamak için çeşitli fırsatlar bulacaksınız. Çocuklarınızla bir arada olmak ve onlarla zevkli anlar geçirmek sizin için bu dönemde daha kolay olacak. Onların okul sonrası aktivitelerinde rol sahibi olun.

Bu dönemde yatırımlarınızla ilgili dikkatli olun. Özelikle Mart, Nisan ve Ağustos aylarında başkalarının sözlerine kanıp paralarınızı bilmediğiniz alanlara yatırmayın. Aynı şey şans oyunları içinde geçerli

Jüpiter Yengeç burcundayken yani yılın ikinci yarısında iş yükünüz ve iş yerindeki sorumluluğunuz artacak. Bu şanslı gezegen altıncı güneş evinize Haziran’ın 25’inde girecek ve 2014’ün Temmuz ayına kadar orada kalacak. Bu yaz becerilerinizin kıymetinin takdir edileceği bir fırsat yakalayacaksınız. Ama işi fazla üstlenmemeye dikkat edin. Verdiğiniz sözü tutun ve projeleri hakkıyla halledip zamanında teslim edin. İşiniz sizin için eğlenceli hale gelecek.

Altıncı eviniz aynı zamanda sağlık alanınızdır. Bu yüzden Jüpiter’in etkisine güvenip sağlığınıza bakın. Yürüyüş ve egzersiz yaparak sağlığınıza dikkat edin, yeni bir spor öğrenin, ayak üstü yemek yerine sağlıklı besinler tüketin ve hafta sonlarınızı sizi rahatlatacak aktivitelerle doldurun. Bir evcil hayvan da alabilirsiniz.

Bir çok fırsatın olacağı, fikirleriniz ve özgünlüğünüzü ortaya çıkaracak zor bir kariyer alanını seçersiniz. Rutin olan hiç bir şey sizin ilginizi çekmez. Kovalar liderlik fırsatları olan bir alana girmek isterler ve böylece değişim isteklerini gerçekleştirebileceklerini düşünürler. Sakin bir çalışma alanı yüksek üretkenlik için olmazsa olmazınız. Siz takım çalışmasına yatkın sadık bir çalışansınız. Pozisyonunuz arttığında bağlarınızı koparıp ilerlemeniz biraz zor olabilir. Kendinize nereye giderseniz gidin aynı güçlü ilişkileri başka insanlarla da kurabileceğinizi hatırlatın.

Parasal anlamda başarınız tamamen planlama, bütçeleme ve organizasyon yeteneğinize bağlı. Yoksa paralarınız parmaklarınızı arasından kayıp gidebilir. Ev sahibi olmanız çok iyi fikir gibi görünse de bu yıl uzun vadeli yatırımları da düşünmelisiniz. Muhafazakar yaklaşımı benimseyin ve detaylara dikkat edin. İhtiyaçları olan insanlara acıyorsunuz. Bu iyi ama önce kendinize yardım edin.

Bu yıl Güneşinizin 10. Evi olan Akrep burcunda Satürn bulunacak ve kariyerinizi olumlu yönde etkileyecek. Bu transit sizin göze girmenize neden olacak ama hareketlerinize dikkat edin. Toplantılarda ilk konuşan siz olun. Ekstra görevler almaya gönüllü olmanız kariyerinizde ilerlemenizi sağlıyacak. Eğer bir terfinin peşindeyseniz yeni fırsatları Nisan veya Mayıs aylarında aramaya başlayın çünkü Yaz aylarında kariyerinizde yeni bir yere gelebilirsiniz. Satürn’ün bu geçişinin sonucu tamamı ile size bağlı. Sorumluluk size doğal bir şekilde geldiğinde beklentileri biraz zorlanarak da olsa karşılamaya çalışın ve amirlerinizin isteklerine daha iyisini bilmenize rağmen boyun eğin.

Güneşinizin 10. Evisi aynı zamanda statüyle de ilgilidir. Satürn’ün bu sektörden geçişi 2014 yılının sonuna kadar devam edecek. Bu dönemde iş yerinizde katıldığınız bir kulüp veya organizasyonda tanınabilirsiniz. Bu dönemi iş performansınızda göstereceğiniz üstün başarı ile geçebilir ve amirlerinizin övgülerini hak edebilirsiniz. Hırslarınıza ve tutkularınıza kapılmayın ve satünüzü yükseltmek için bütçenizi zorlayıp çok lüks bir araba almaya kalkmayın.

Uranüs Koç burcundaki geçişini 2018 yılına kadar sürdürecek. Bu gezegen beklenmedik şeylerin gezegenidir bu yüzden akrabalarınız veya komşularınızla ilgili beklenmedik haberler alabilirsiniz. Bu geçiş iç sesinizi harekete geçirecek. İç sesiniz sizi doğru zamanda doğru yere taşıyabilir ve iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz. Dahası ünlü biri bile olabilirsiniz.

Uranüs’ün geçişi öğrenme isteğinizi ve merakınızı tetikleyecek. Okuyarak, televizyon seyrederek, sosyal medya aracılığıyla, oyunlarla ve insanlarla konuşarak ilginizi tatmin edebilirsiniz. Uranüs ayrıca sizi bir kursa gitmeye, değişik bir dil, yeni bir beceri öğrenme konularında yüreklendirecek. Ama araba ile yola çıkarken çok dikkatli olun. Sorumlusu siz olmasanız da motorlu taşıt kazaları olabilir. Bilgisayarınızla dosyalama yaparken virüslere dikkat edin.

Neptün 2025 yılına kadar sürecek olan Balık burcundaki geçişine devam edecek. Bu geçiş sırasında Neptün’ün parasal konulardaki etkisine dikkat edin. Neptün’ün size para kazanma gücünüz hakkında hayal gösterme yanı olduğu kadar size ihtiyacınız olan şeyi tam zamanında sağlama gücü de vardır. Bu geçiş yıllar geçtikçe değerinizi arttıracaktır. Ama parasal konularda her zaman uyanık olmanız gerekmektedir. Size gerçek olamayacak kadar güzel gözüken fırsatlar aslında gerçek değildirler.

İkinci güneş evinizdeki Neptün aynı zamanda sizin değer verdiğiniz şeylerle ilgilidir. Kendinize ve becerilerinize değer vermeniz sizin ilk hedefiniz olmalı. Kendinizi materyal şeylerle değerlendirdikçe onların bazılarını kaybetmeniz doğal bir sonuç olacaktır. Bırakın egonuz maddiyat yerine başardıklarınız üzerinden konuşsun.

Pluton sizin 12. Güneş eviniz olan Oğlak burcunda seyahatine devam edecek. Bu güçlü gezegenin etkisini hissedeceksiniz. 2024 yılına kadar sürecek olan bu uzun seyahat sırasında neler yaşayacağınızı bir çok faktör etkilese de Pluton hayatınızı değiştirecek olan en büyük faktör olacaktır. En iyisi Pluton’un akışına ayak uydurmaktır. Eğer ayak diretirseniz değişim için Pluton’un daha kuvvetli etkisini görürsünüz.

Pluton’un kendinizi yenilemek için gösterdiği etki derin olacak ve sizin bilinçaltınızı etkileyecek. Anılarınız, pişmanlıklarınız ve çözülemeyen meseleler sadece sizin değişmeniz için ortaya çıkacaklar. Bazıları olumlu olacak bazıları ise olumsuz.

Bu geçiş sizin pisikolojik motivasyonlarınızı incelemenize yardımcı olacak. Stresli bir ortamda nasıl davrandığınıza bakın özelikle diğer insanların rol aldığı olaylara nasıl cevap veriyorsunuz ve bu cevapların arkasındaki sebepler nelerdir? Bunu yaparken kendiniz hakkında çok şey öğreneceksiniz ve dış dünyada ve kariyerinizde daha başarılı olacaksınız.

SAĞLIK

Bu yıl sağlıklı ve enerjik olacağınız bir yıl 18 mayıs 22 nisan bağışıklık sisteminize dikkat etmelisiniz. Yeni ay 10 şubatta burcunuzda bedeninizi dinlendirin. 21 ağustosta dolunay burcunuzda sadece mutlu olmayı isteyin ve size gerilim veren her şeyden uzaklaşın. Mars burcunuzdan 1 şubatta ayrılıyor. Huzurunuz artıyor. Güneş 19 şubatta burcunuzda kendinizi mutlu hissettiren sporlara zaman ayırın. Merkür 19 şubatta burcunuzda

2013 Tutulmaları ve Gezegenlerin etkisi

Özgür düşünceli ve bağımsız yanınız hatasız olmasına karşın daha tutucu yanınız öyle değil. Bu daha belirgin yanınız düzenli olarak ortaya çıkıyor ve önceden fark edilemez olan ününüzü pekiştiriyor. İnsanlar sizi çözdüğünü düşündükleri anda siz yön değiştirip yönetici gezegeniniz Uranüs’ün istediği gibi davranıyorsunuz.

Kararlı olabildiğiniz kadar inatçıda olabiliyorsunuz. Duruma göre değişim sizin doğanızda var. Fikir sizin olmadığı sürece bir kenara çekilebiliyorsunuz. Değişimi harekete geçirmek sizin güçlerinizden biridir. Yalnız motivasyonunuz sadece hayatı heyecanlı kılmak için var olan durumu değiştirmek olduğunda yıkıcı etkileri oluyor. Sizin izleyeceğiniz en iyi yol bu değişim isteğinizi en olumlu etkiyi bırakacağı anda kullanmak olmalıdır.

Kova insanca duyguların burcudur ve siz bireysel hakların ve eşitliğin liderisiniz. Siz ilginizi çeken he kesle hayatınızda bir arada olmak istersiniz ama çok azı ile duygusal anlamda bir arada olursunuz. Aklın egemen olduğu bir dünyada kendinizi daha rahat hissediyorsunuz ama bazen mesafeli gözüküyorsunuz ve hiddet karakterinizde beliriyor.

Sizin yaratıcı aklınız çoğu zaman yaklaşan trendleri bazen yıllar öncesinden fark ediyor. İnsiyatifiniz hayatınızı belli bir yolda geleceğe doğru ilerletmenizde yardımcı oluyor.

Bu yıl beş tane tutulma yaşanacak ve her birinin etkisi altı ila on iki ay arasında sürecek. Tutulmalar sizin 3., 4., 10., ve 11. Güneş evilerinizde meydana gelecekler.

Nisan’ın 25’de Ay ve 3 Kasım tarihindeki Güneş tutulmaları enerjilerini 10. Güneş eviniz olan Akrep burcunda yoğunlaştıracaklar. Bu tutulmalar Satürn gezegeninin de aynı burçta olması ile iş ve iş yeri aktivitelerini yılın faaliyetleri içinde ön plana çıkaracaklar. Tüm bunların bileşik etkisi yüksek gelir ve iş yerinizdeki etkinizin artması olarak görülecek. Ama dikkatli olun gelecekteki ödüller için bugünden çalışmanız bekleniyorsa en iyi niyetli gelişmeler bile paraya çevrilemeyebilir.

Mayıs’ın 10’nundaki Güneş tutulması Boğa burcunda meydana gelecek ve ev hayatınız, aileniz ve evle ilgili her şeye dikkatleri çekecek. 4. Güneş evisi 10. Evinin tam karşısı olduğundan iki sektörde de zamanınızı ve potansiyel kazanımlarınızı arttırmak için önceden plan yapın. İş yerinde harcadığınız saatlerden aile bireylerinizin yakınmalarını dinleyin. İşinize verdiğiniz zamanın aynısını ailenize veremiyorsanız bile yeterli bir kısmını veremeye çalışın. Bu üç tutulma yeni bir iş fırsatı, terfi veya evinizi tadilattan geçirmenizi gündeme getirebilir.

Mayısın 25’indeki Ay tutulması Yay burcunda olacak ve diğer üç tutulmanın etkisini tamamlayacak. Bu tutulmalar çevrenizi geliştirmenizi teşvik edecek böylece tanıdıklarınızın sayısı artacak. İnsanlarla sosyalleşin, iş arkadaşlarınızı, akrabalarınızı, dostlarınızı ve komşuları çağıracağınız bir ev partisi verin.

Satürn

Eğer Ocak ayının 24’ü ile Şubat ayının 8’i arasında doğduysanız Satürn Güneşinizle 10. Güneş eviniz olan Akrep burcunda bir araya gelecek. Doğum tarihinize göre Satürn’ün etkisi değişecek. Doğum gününüz Ocak ayının 24’ü ile 31’i arasındaysa Şubat ve Temmuz ayları sizin için önemli kariyer ayları olacak. Eğer Şubat ayının ilk günlerinde doğduysanız Satürn Güneşinizle bir ya da iki hafta süreyle Ekim, Kasım veya Aralık aylarında ve yine 2014’te temasta olacak.

Bu geçişle yaşayacağınız iniş ve çıkışlar ile yıllar boyu izleyeceğiniz bir kariyer hayatı çizdiğinizin farkında olun. Gecikmeler olduğunda ve planlarınız yolunda gitmediğinde sabırlı olun ve işlerinizin yolunda gideceği zamanları düşünün. Bir çatışma yaşandığında iş hayatınızda hemen bağlarınızı koparıp atmayın çünkü yenilerini bulmak biraz zor olabilir. Yeni bir fırsat çıktığında onu takip etmek konusunu bir daha düşünün çünkü yeni bir işte elinizdeki iş kadar sizi yorabilir.

Eğer Satürn’ün taleplerine cevap verirseniz ve size verdiği öğrenme fırsatlarını kabul ederseniz bu gezegen size özlemini çektiğiniz ödülünü verecektir. Bu size verilecek çok iyi bir iş fırsatı veya çok yüksek maaşlı bir mevki olabilir.

Bu yıl kariyerinize bu kadar odaklandıktan sonra kendinize dünyevi hırsların aslında her şey olmadığını hatırlatın. Hayatınızı dengeleyin, akşamlarını ve hafta sonlarını kendinize ve ailenize ayırın. Zamanınızın bir bölümünü arkadaşlarınıza, yeni bir hobiyle veya bir egzersiz programına ayırın.

Uranüs

Eğer Ocak ayının 24’ü ile Şubat ayının 2’si arasında doğduysanız Uranüs Güneşinizle 3. Güneş eviniz olan Koç burcunda bir araya gelecek. Bu evi iletişimin, küçük seyahatlerin ve öğrenmenin evisidir. Bu durum parlak fikirler ve ilham gelmesi için idealdir. Bu yıl aktif olacak olan iç sesinizi dinleyin. Her an beklenmedik şanslı anlar ortaya çıkabilir bu yüzden sürekli yeni insanlarla tanışmak ve çevrenizi her fırsatta geliştirmek isteyebilirsiniz. Buna öğrenme, sosyal medya ve teknolojik aletleriniz de eklenirse sizin bilgi açlığınızı giderebilir. 2013 yılında zannettiğinizden fazla sizi şaşırtacak haber alabilirsiniz.

Bu yıl sizi gönüllü hizmetler çekebilir. Bu yıl ayrıca özelikle kardeşleriniz başta olmak üzere akrabalarınızla ilişkileriniz gelişebilir. Arabanızın iyi durumda ve her yönüyle sigortalanmış olduğundan emin olun. Mart ve Nisan aylarında yollarda dikkatli olun. Bozulan arabanızı tamir ettirmek yerine yenisini almak daha cazip gelebilir.

Öğrenmek bu yıl için önemli bir tema. İnternetten eğitimi veya üniversiteleri, kursları araştırın. Eğitim bu günlerde çok vaktinizi alacak olsa da kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olabilir.

Neptün

Eğer doğum gününüz Ocak ayının 20’si ile 25’i arasındaysa Neptün Güneşinizle ikinci güneş eviniz olan Balık burcunda bir araya gelecek. Bu para ve kıymetli varlıklara olan eğiliminizi arttıracak ve sizi para kazanmak için yeni yoıllar bulmanıza neden olacak. Eğer yapılacakları yaptığınızı düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Bu konuda yapacak çok şeyiniz var. Paranızın her hafta ve ay nereye gittiğini takip edin. Kısa ve uzun dönemli mali planlar yapın.

Kıymetli eşyalarınızı insanların içindeyken dikkatle koruyun. Size gelen faturaları dikkatli inceleyin. Rüyalarınız parasal konularda size insiyatif sağlayabilir. Yatırım yapacağınız zaman geçici zararın yaşam şeklinizi değiştirmeyeceği zamanlar yatırım yapın. Alış veriş yaparken insiyatifinizi kullanın. En iyi fiyatı bulmak için araştırın ama insanların sizi bir şeyi almaya ikna etmesine izin vermeyin.

Pluton

Eğer Ocak ayının 29’u ile Şubat ayının 1’i arasında doğduysanız Pluton Güneşinizle 12. Güneş eviniz olan Oğlak burcunda buluşacak. Kendinizi yenileme sektöründen geçerken Pluton hayatınızı ve hayat tarzınızı değerlendirmeniz konusunda sizi teşvik edecek. Kendinize dürüst olun. Olmanız gereken kadar sağlıklı mısınız? Pluton bu konumdayken uzun süreden beri süregelen alışkanlıklarınızı bile değiştirebilirsiniz.

Pluton bu konumda bilinçaltınızı etkileyecek. Bu yüzden eski hatıralarınız veya eski özlemleriniz canlanırsa şaşırmayın. Sizin ilginizi çeken rüyalarınızın peşinden koşun. Altıncı hissinizle ne kadar çalışırsanız o kadar güçlenir.

Koç burcunda bulunan Uranüs, Pluton ile Mayıs ve Kasım aylarında çatışacak. Bu stresli birleşme pek tekin olmayan mahallelere gitmemenizi tavsiye eder. Bu arada her zaman kime ne söylediğiniz konusunda dikkatli olun. Özelikle işinizle ilgili sırları kimseye açmayın yoksa işinizi kaybedebilirsiniz. Kendinizi iş yerinde hep güvenceye alın.

Gelen aramalar: pluton kovada,kova bucunun gezegeni,burcların ikzi erkeyile kova kadnı eviyi,nuray sayari 2024 kova burcu,Nuray sayar kova burcunun 2014 nisan\da bebegi ne dogacak,kovaların yönetici gezegeni,kova burcunun yönetici gezegeni,kova burcu gezegeni,kova burcu erkeyile ilk tanisma,kova burcu 2014 yilinda hangi aylarda finansal guzellesecek

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz