Sevgiliniz Yalan Mı Söylüyor?

20 Ağustos 2013 Salı, 14:17

Sevgiliniz yalan mı söylüyor? Bunu anlamak hiç zor değil…

Birçok kitapta ve eğitimde bize öğretilen basit ve bir o kadar anlamlı birkaç haraketten sevgilinizin yalan söyleyip söylemediğini anlamak artık mümkün. İnsanlar elinde olmadan beden dilini kullanarak gerçek düşüncelerini kesinlikle ortaya koyuyorlar. Gelin bu dilin inceliklerine bir göz atalım…
İşte size yalanı ortaya çıkaran 4 önemli ipucu!
En büyük ipucu gözlerde saklı. Göz haraketlerine dikkat!
 İşte yalanı en kolay yakalayabileceğimiz yer sevgilinizin gözleri.

Bu konuda bir deneme yapın ve sevgilinize cevabını bildiğiniz bir soruyu sorun. Cevabında gözlerinin nereye gittiğine dikkat edin. Bu onun yöntemi olduğundan Erkek arkadaşınızın konuşması bittikten sonra baktığı yerler, söylediklerinin doğru mu yalan mı olduğu konusunda size direkt ipucuyu verir. Örneğin, aşağı doğru bakmada refleks olarak yapılan bir harakettir. Pek çok insan yalan söyledikten sonra kendini suçlu hissediyor, bu nedenle farkında olmadan, karşısındakinin düşündüklerini kontrol etmek için gözlerini yukarıdan aşağıya süzüyor bu da onun yalanını ortaya çıkartıyor.

Normalden hızlı konusuyorsa, birde öksürük başladıysa eyvah!


Eğer sevgilinize nerede olduğunu sorduğunuzda  bir anda hızlı konuşarak uzun uzadıya bir hikaye anlatmaya başladı ise ortada bir tehlike olduğundan şüphelenebilirsiniz çünkü genel kanıya göre, insanlar hızlı konuştuklarında yalanlarının ortaya çıkmayacağını düşünüyorlar ya da nerdeydin sorusunun arkasından gelen öksürük nöbeti söz konusu ise tırnaklarınızı çıkarmanın tam zamanı çünkü erkeklerde yalandan öksürme klasik bir aldatma tekniğidir ve bu öksürdüğü süre içerisinde hikayeleri için extra zaman kazanmaya  çalışırlar.

Yutkunma, sonrasında soruya soru ile karşılık verme 


Yalanlarımıza bir diğer karşı koyuş biçimi ise sık sık yutkunmaktır. İnsanlar yalan söylediğinde sözcükler ağzından dökülürken heyecandan dilde kuruma oluşur, bu nedenle sık sık yutkunulur ve dudaklar yalanır. Ayrıca sevgiliniz neredeydin sorusunda efendim ne dedin diye duraksamalı sorularla cevap veriyorsa aman dikkat. Bu yalan söylerken vakit kazanmanın en etkili yollarından biridir.
Yüzdeki tebessüm ve kaşınan burun…

Pek çok insan yalan söylediğinde önce bir rahatlama yaşadığı için bunun etkisi direkt yüzüne yansır. Neredeydin sorusunda sevgiliniz ardı kesilmeyen şekilde yüksek sesle konuşurken yüzünde sürekli bir gülümseme oluşuyor ise  bir beyaz yalanla karşı karşıya olabilirsiniz. Birde o esnada sevgiliniz burnunu kaşınıyor  yada elleriyle yüzünün bir tarafına dokunuyor ise şüpheniz iki kat artmalıdır çünkü genel kanıya göre erkekler yalan söyledikleri zaman elleriyle yüzlerine dokunuyor ve bu şekilde yalanının anlaşılmadığını düşünüyorlar.

Gelen aramalar: sevgilim yalan söylüyor,unuttum de sevgılım yalan,sevgiliniz yalan söylüyorsa,sevgilim yalan söyledi,sevgiliniz yalan mı söylüyor,unuttum de sevglm yalan,ilk sevgilim diye kzn yalan sylemesi,sevgilim yalan söylüyo ne yapcam,sevgilim yalan söylüyo,sevgilim yalan konuşuyor
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz