Sonbahar Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır

12 Eylül 2016 Pazartesi, 11:00

Herkes yaz diyeti yapıyor ancak kış aylarında dengeli beslenme ve spor yaz aylarına çok daha rahat girmemizi sağlayacaktır. Sonbahar Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır? Bu konuda sizlere bilgiler ve diyet listeleri vermek istiyorum. Kış ayları aslında sebze ağırlıklı beslenilen aylar fakat yaz ayı geldiğinde kış aylarında çok daha fazla kilo alındığına şahit oluyoruz.

Sonbahar Diyeti ile haftada 2 kilo verebilirsiniz. Bu vereceğiniz 2 kilo sağlıklı olanıdır vücudunuza göre bu rakam çok az da olsa oynayabilir ve genellikle sonbahar diyeti protein, karbonhidrat, vitamin, yağ öğelerini barındıran diyet listeleri ile oluşturulur. Çünkü kış aylarında en çok buna ihtiyacımız vardır. Sonbahar da sürekli olarak hava değişkenlik gösterir ve insan vücudu için bu hiç iyi birşey değil o yüzden bolca gıda almalıyız. Özellikle diyet yaparken  buna 2 kat daha fazla dikkat etmeliyiz. Vücut direncini arttıran besinler tüketerek dengeyi iyi korumalıyız.

Sonbahar Diyetinde Neler Yemek Gerekiyor

Kabuklu meyve tüketimi yüzde yüz artmalı ceviz çok iyi bir protein kaynağıdır ve sürekli olarak tüketmek sonbahar diyeti için akıllıca bir tercih olacaktır.

Yeşil yapraklı sebzelerin tamamı bize katkı sağlar örnek verecek olursak pazı bunlardan bir tanesi isterseniz pişirmeden çiğ olarak da pazıyı tüketebilirsiniz. Çiğ pazıda çok fazla C vitamini vardır. Sizlere yazımın hemen aşağısında  bir günlük sonbahar diyeti öğünü veriyorum yazıyı okuyarak ve sevdiğiniz sebzelerle diyeti destekleyebilirsiniz.

sonbahar sebzeleri

Sabah: 1 tane ceviz, 1 dilim yağı azaltılmış beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek, 1 bardak şekersiz çay

Ara Öğün: 1 adet orta boy elma

Öğle: Yarım porsiyon ızgara veya haşlama olarak pişirilmiş et, 200 ml yoğurt, yeşillikli salata, 2 dilim kepekli ekmek veya tam buğday ekmeği

Ara Öğün: 4 tane diyet bisküvi

Akşam: 1 porsiyon kabak veya lahanayla pişirilmiş yemek, 200 ml yoğurt, 1 porsiyon yağsız yeşillikli salata, 3 çorba kaşığı pirinç pilavı

Ara Öğün: 1 tane elma veya armut ya da bunların yerine 1 dilim kavun

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz