YENGEÇ BURCU KASIM AYINA GENEL BİR BAKIŞ

01 Kasım 2014 Cumartesi, 15:56

YENGEÇ BURCU KASIM AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Kasım’da aşk başkadır derler, sizin için de 7 Kasımdaki Dolunay hem hedefleriniz anlamında hem de aşk hayatınızla ilgili konularda önem arz ediyor. Bu dolunayda en önemli husus, hedeflerimizi, hayatımızı, yaşantı biçimimizi, dostlarımızla olan ilişkilerimizi tümüyle gözden geçirme halidir. Ardından da aşk hayatımızla ilgili konularda önemlidir. Çünkü yöneticisi Venüs karşıt burç Akrepte ilerlediği için, bir yanıyla da aşktaki seçimlerimizi sorgulayacağız. Şu andaki mevcut ilişkimizde ve aşk hayatımızda birlik ve bütünlük olup olmadığı, tutkuların üzerine kurulup kurulmadığı, baskın kimliklerin oluşup oluşmadığının bilinmesi çok kıymetlidir. Partnerimizin ilişkideki rolü çok önemlidir, baskın, kıskanç ve isteklerini dayatıp dayatmadığına bakılmalıdır.

9 Kasım tarihinde aşk hayatımızla ilgili konularda etkili olacak bir Merkür Akrep geçişi vardır. Burada tüm zihnimiz tutkulu bir aşktan yanadır. Düşüncelerimizde hep aşkın bizim üzerimizdeki etkilerini gözden geçiriyoruz. İlişkideki tatminkarlık düzeyi gözden geçirilebilir. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak bu dönemde kontrollerimizi yaptırmakta fayda vardır. Bekar Yengeçler açısından da aşkın istenildiği bir dönemdir.

16 Kasım tarihinde çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde etkili bir Venüs Yay geçişi başlıyor. Bir yanıyla da mali konuları vurgulayacaktır. Çünkü yöneticisi Jüpiter ile hemhal olma hali vardır. Bu da özellikle çalışma hayatındaki yenilik isteğini öne çıkaracaktır. İşimizden memnunsak yeni projeler ve yeni planlar yapmaktan yanayız. Bazılarımız için de yeni bir işin kurulma aşamasını işaret edebilir. Sağlığımızla ilgili konularda parasal harcamaların, yolculukların işaretçisi olabilir ancak bunların da dozu bilinmelidir.

22 Kasım tarihinde de Güneş Yay burcunda seyrine başlıyor ve ardından yeni ay doğuyor. Yeni ay, çalışma hayatımızla ilgili konularda önemlidir. Bu da işimize hevesle sarıldığımızı gösteriyor. İyi niyetli bir şekilde yaşamaktan yanayız, iş ortamında da insanların biraz daha nazik ve hoş davranışlarını görmek istiyoruz. Eğer yeni bir işe adım attıysak alışma döneminde çevremizdekilerden güzel sözler duymak istiyoruz. Bu yeni ayda da üzerinde en fazla durduğumuz konu bu olacaktır.

28 Kasım tarihinde de yeni iş görüşmeleri ve yeni iş planlarını simgeleyen Merkür Yay burcu geçişi vardır. Bu geçişte de en önemsenen şey, konuşmalarımızda herkesin ne dediğini biliyor olmasıdır. Karşımıza çıkan tekliflerin de göstergesi olabilir, bu teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Sağlık açısından da ihmal edilmemesi gereken bir dönemdir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Kasım haftası: 9 Kasım tarihindeki Merkür-Akrep geçişi, fiziksel ve ruhsal güvenliğimiz, yakın çevremizle ilgili meseleler bir hayli önem taşır. Düşüncelerimizi kimi zaman gizlediğimiz, içten içe muhasebede bulunduğumuz bu dönemde, aşkta duygular bir hayli güçlü ve yoğundur. Birlikte olduğumuz kişiyi ve her bir değerimizi kendi içimizde öylesine sahipleniriz ki, hiçbir problemin bizi ayırmasına veya aramıza mesafe sokmasına izin vermeyiz.

10-16 Kasım haftası:  Aşk hayatınızla ilgili konularda son derece önemli bir hafta. Eğer problemli bir ilişkiniz varsa biliniz ki tek bir cümle ters söz bile, bu ilişkinin bitmesine neden olur. Baskı bir hayli yoğun. Oysaki çiftler ilişkinin devamı için el ele vermeyi başarsalar, bu ilişki bir hayli güçlenir. Kaldı ki ben beraberlik anlamında ne kadar zorlu olsa da, bu haftanın çok önemli gelişmelere sağlamlaştırıcı yönde etkili olacağını düşünüyorum.

17-23 Kasım haftası:  Geçtiğimiz haftanın devamı niteliğinde görünümler var. 18 ve 20 Kasım tarihlerinde verilecek kararlar beraberliğin bir üst aşamaya geçmesi yönündedir. Bugüne dek yaşanan itiş kakışlar bitmek üzere. Güçlü bir temeliniz varsa, bunca badireden sonra artık ayrılmazsınız. Sürekli hır gür içindeki bir ilişki ise bitebilir.

24-30 Kasım haftası:  Evet son üç haftadır, beraberlikler anlamında gayet önemli olan gelişmelerin sonuna geldik. 26 Kasım tarihinde ilişki hakkında net bir karar verilmiş olur.

 

İŞ VE KARİYER

3-9 Kasım haftası:  7 Kasım tarihindeki Dolunay, belli bir proje için bir araya geleceğiniz insanları özenle seçmeye dikkat ediniz. Bu sizi daha sonra olabilecek zararlardan koruyabileceği gibi, zaman kaybetmenizin de önüne geçebilir. Kimsenin dolduruşuna gelmemeye, başkalarının iyiliği için kendinizden vazgeçmemeye çalışınız.

10-16 Kasım haftası:  16 Kasım Venüs-Yay burcu geçişi, ilişkinizin üzerinizdeki baskılarından kurtulmak için önce kendinize bir bakmalısınız. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı önemsemelisiniz. Sizi kısıtlayan koşulların ne olduğunu siz zaten az çok biliyorsunuz. Onlarla mücadele edebilecek gücü şimdi buluyorsunuz. Pozitif olumlamalar, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, bir ilişki yaşamak veya ilişkinizi zevklendirecek bir şeyler uğraşmak için, hayat size bir olanak sunuyor.

17-23 Kasım haftası:  22 Kasım tarihinde oluşacak Yeniay çalışma hayatınızla ilgili konularda aklı başında düşünmenizi, yeteneklerinizi doğru alanda değerlendirmeyi, mali ve kariyer açısından ele almayı gerektirir. Geçici değil, kalıcı olması için, sizin ne istediğinizi bilmenizde yarar var. Bunları belirlediğinizde hem mali hem de ilerisi adına doğru yol belirlemiş olursunuz.

24-30 Kasım haftası:  28 Kasım Merkür-Yay burcu geçişinde uzun vadeli olana yönelmekte yarar var. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz.  Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz.  Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız.  Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir.

 

PARA

3-9 Kasım haftası:  4-5 Kasım tarihleri maddi açıdan güçlendirici ve olumludur.

10-16 Kasım haftası:  14 Kasım tarihinde harcamalara dikkat edelim.

17-23 Kasım haftası:  Hayatın kendi akışı içindeki sorunları hem psikolojik hem de fiziksel anlamda kuvvetli şekilde karşılamak için tabii ki sağlığımız çok önemli. İşimizle alakalı konularda da bu dönemde, hem içinde bulunduğumuz duruma bakacağız hem de eğer bir yenilik düşünüyorsak tüm olasılıkları gözden geçireceğiz. Aman iş olsun da, demek yok. Verimli çalışmak için huzurumuz  her şeyden önemli.

24-30 Kasım haftası:  26 Kasım tarihinde maddi anlamda gelir getirici ve sizi güçlendirici bir işe imza atabilirsiniz.

 

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                       : 2-6-7-11-16-20-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler             : 4-5-18-19-25
Aşkta En Şanslı Günler                    : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler          : 13-14

Yeniay : 10-11-12
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

 

Dolunay : 24-25-26
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Gelen aramalar: yengec burcu 24 30 kasim haftasi
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz