Bebek bezi ne zaman değiştirilir

bebek bezi nasıl bağlanır

Bebek bezi serüveni, yenidoğan bebekler için özellikle ilk günlerde acaba zamanı geldimi, şimdi değiştirsem, bebek bezi ne zaman değiştirilir gibi sorularla başlar.  Bebeğinizin bezinin değiştirilmesi etkileşim için büyük bir fırsat sağladığından,  babanın da bu işe dahil olmasını ve değiştirme görevini sıklıkla gerçekleştirmesini sağlayın, bundan gerçekten zevk aldığını fark edecektir.

Çocuğunuz olmadan önce üzerinde konuşmak isteyeceğiniz son şeyin bir bebek bezinin içeriği olduğunu bilmek çok komik.  Şimdi muhtemelen bu siz, eşiniz ve yeni ebeveyn arkadaşlarınız arasında en önde gelen tartışma konularından biridir.  Çocuk bezinin değiştirilmesi çocuk sahibi olmanın kaçınılmaz bir kısmıdır ve bu tamamen kaka ile ilgili olmak durumunda da değildir.  Bez değiştirme zamanı aynı zamanda siz ve bebeğiniz arasında bire bir yakın bağlantı kurma anı olabilir.

Sizden küçük erkek ve kız kardeşiniz olmadıysa veya birkaç kere amca veya teyze olmadıysanız, yeni bebeğiniz doğmadan önce hayatınızda çok çocuk bezi değiştirmiş olma şansınız azdır. Birçok yeni anne baba, birkaç hafta sonra bez değiştirme konusunda uzmanlaşır, o zamana kadar Huggies size bez değiştirme konusunda hızlı bir kurs vermeye hazırdır.  Bu muhtemelen iyi bir şeydir, zira küçük yavrunuzun bezini yaklaşık 4000 kez değiştireceksiniz; bu çok fazla bez ve alt kirletme anlamına gelir.

Bebek bezi ne zaman değiştirilir

Bir kılavuz nokta olarak şurası önemlidir: bebeğinizin bezini beslendiği sıklıkta veya bebeğinizin yakınından çıkan “o kokuyu” fark ettiğinizde değiştirmelisiniz. Bebeğinizin bezini oldukça sık değiştirmeniz gerekebilir yoksa idrar veya kaka ile temas etmesi nedeniyle cildinde tahriş meydana gelebilir. Bezler söz konusu olduğunda tekrar kullanılabilir veya tek kullanımlık şeklinde farklı seçenekler söz konusudur. Huggies gibi tek kullanımlık bezler kullanım kolaylıkları nedeniyle oldukça popülerdir, çünkü genellikle vücuda çok iyi otururlar, rahat ve emicidir, bu nedenle bebeğinizin cildi için uygundur.

Bebek bezi ne zaman değiştirilir

Bebek bezi ne zaman değiştirilir

Bebeklerde Ateşlenme yazımızı okudunuz mu?

N11 Bebek bezi kategorisini incelediniz mi?