Bebek Odası Dizaynı Nasıl Olmalı

Dünyanın en değerli varlığı olan bebeğiniz için hem rahat edebileceği, hem de sağlıklı bir şekilde büyüyebileceği Bebek Odası Dizaynı hazırlamanız için sizlere bebek odası dekorasyonunun nasıl olacağı konusunda bilgiler vermek istiyoruz. İşte o önerilerimiz;

Oda Seçimi

Ev içerisinde bebek odası için ses yalıtımına sahip olan ve evin en çok güneş alan odasını seçmelisiniz. Aynı zamanda Bebek Odası Dizaynı konum olarak annenin odasına yakın olmasına özen göstermeli, dikkat etmelisiniz.

Zemin Hazırlamak

Bebek odasının zemininde toz tutmayacak bir halı tercih etmelisiniz. Toz tutmayacak halılar kullanır iken aynı zamanda mikrop barındırmayacak özelliklere sahip olmasını sağlayın. Kolay yıkanabilir ve çabuk kuruyan halılara göz atmalısınız.

Bebek Yatak Odası Hangi Renk Olmalı

Bebek odasının duvar rengi kesinlikle pastel tonlara sahip olmalıdır. Bebeğiniz duvar baktığında onun gözlerini yormaması ve ışığı direkt olarak yüzüne ve gözlerine yansıtmamasına özen gösterilmelidir. Beyaz renge sahip olan aydınlatma ise tercih edilmemelidir. Çünkü beyaz renk ışığı sert bir şekilde yansıtır, bebeğin görme bozukluğu ile karşı karşıya kalmasını sağlar.

Bebek Odası Dizaynı

Bebeğiniz için odada kullanılacak mobilyalar seçer iken birkaç kez düşünmeli, farklı noktalara dikkat etmelisiniz. Özellikle sabit bir bebek odası takımları almak yerine farklı farklı mobilyaları ihtiyacınız doğrultusunda almalısınız. Bu şekilde daha kullanışlı ve daha işlevsel mobilyalara sahip olabilirsiniz.

bebek odası takımları

Bebek Karyolası

Son dönemlerde bebek mağazalarında uygun fiyatları ile dikkat çeken park karyola modelleri artık tercih edilmeyecek. Hem kullanışsız, hem de rahatsız olduğu için bebeğin gelişimi için olumsuz etkileri olacaktır. Bebek karyolasının hem güzel, hem de sağlıklı olması için ahşap tasarımlara göz atabilirsiniz.

Bebek Yatakları

Bebek yatakları içerisinde yer alacak olan yatağı seçerken dikkat etmelisiniz. Bebek odası dekorasyonunda en önemli konulardan biri de budur. Bebeğin rahat ve kesintisiz uyuması için yatağın seçimine dikkat etmelisiniz. Ortopedik ve pamuklu yatakları öncelikle tercih etmelisiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.