Çatlaklar İçin Cilt Bakım Önerileri

Ciltte meydana gelen çatlaklar her kadının canını sıkan bir durumdur. Özellikle hamilelik döneminde meydana gelen cilt çatlakları bir türlü gitmez iken evinizde doğal yöntemler ile cildinizin bakımını gerçekleştirebilir çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Cilt çatlaklarından kurtulmak için kimyasal madde içeren kozmetik ürünler yerine evinizde hazırlayacağınız doğal karışımlardan faydalanarak daha doğal ve sağlıklı bir şekilde bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Ciltte meydana gelen çatlaklar için pek çok farklı yöntem yer alıyor. Bunlardan biri kozmetik ürünler ile bakım olur iken diğeri ise lazer tedavisidir. Ancak bıçak altına yatmak istemiyorsanız sizlere önereceğimiz bitkisel yöntemleri tercih etmelisiniz.

catlakta-en-etkili-tedavi

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Bitkilerin doğal gücü ile hazırlanacak olan karışımlar hem cilt çatlaklarını giderecek, hem de cildi temizleyerek daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

  • Cildi nemlendirmek cilt çatlaklarının oluşmasını engelleyen temel faktörler arasında ilk sırada yer almaktadır. Ciltteki çatlak oluşmaya müsait olan bölgeleri özellikle doğal nemlendiriciler ile sürekli olarak nemli tutarak cilt çatlaklarının oluşmasını engelleyebilirsiniz. Ciltteki nem oranı ne kadar yüksek olur ise çatlakların oluşması o kadar zor olacaktır.
  • Her gün düzenli olarak en az 12 bardak su tüketimi yapmak cilt çatlaklarının oluşmasını engelleyecektir. Ciltteki çatlakların temel nedeni cildin kuru kalması olur iken bol bol su tüketerek cildin kurumasını engelleyebilir, çatlaklara da önlem alabilirsiniz.
  • Cilt çatlaklarını engellemek için yapmanız gereken bir diğer uygulama ise egzersizdir. Cildin esnek bir yapıya sahip olması çatlakların oluşmasını engellemektedir. Bu yüzden bol bol egzersiz yaparak ciltteki çatlakların oluşmasını engelleyecektir. Egzersiz ve spor aynı zamanda kan dolaşımını da düzenler, cilde parlak bir görünüm katar.

Yukarıda sizlere aktardığımız üç farklı madde ciltteki çatlakların oluşmasını engeller iken oluşan çatlarlar için de çözümler sunmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.