Göbek Eriten Diyet Önerileri

Diyet  yaparken belli bir alanı eritmek gibi bir düşünce söz konusu değildir. Ya da sadece basenleri ufaltmak gibi bir diyet yoktur. Daha doğrusu bölgesel zayıflama söz konusu değildir. Kilo vermeye başlamak için diyete sadık kalmak gerekir. Göbek eritme işlemini de kilolardan kurtulduktan sonra yapabilirsiniz.

Mekik çekmek yada buradaki kasları çalıştırmak göbek  yağlarını eritmez aksine işleri daha da zorlaştırır. İhtiyacınız olan tek şey sıkı bir diyet programı ve bölgesel değil genel zayıflama “göbek eriten diyet”, “göbek yağlarını kısa sürede eritin” tarzındaki diyetlere çok fazla inanmayın pek çoğu sıradan diyetlerdir. Nedenini hemen  yukarıda açıkladık bölgesel zayıflama diye birşey yoktur. Diyet vücuttaki metabolizmayı hızlandırır ve yavaş yavaş kilo vermemizi sağlar. Göbek eritmeye yardımcı diyetlerin ortak özellikleri yeşil sebze ağırlıklı olmalarıdır. Bu tarz gıdalar bizlere oldukça katkı sağlar ve kalori yakmamıza yardımcı olurlar.

diyet programı

Protein İçerikli Gıdalar Tüketmek

Protein hayatımızda olmazsa olmaz bir besin türü bol bol tüketmek sağlık açısında çok önemlidir. Protein kaynakları diyet listesine mutlaka eklenmelidir.  Yediğimiz pek çok şey de şeker var şekeri hayatımızdan ne kadar hızlı bir şekilde çıkarırsak o kadar rahat ederiz.

Hiçbir şekilde hazır gıdalar, dondurulmuş gıdalar ve şekerli gıdalar tüketmiyoruz. Göbeği eritmek ve hayatımızdan çıkarmak istiyorsak ilk iş şekere elveda diyoruz. Sizlere göbek eritmek için 1 günlük diyet listesi veriyorum.

Kahvaltı: 2 yumurtalı, yağsız sebzeli omlet.

Atıştırmalık: Yarım kase yağsız yoğurt üzerine 1 yemek kaşığı yabanmersini, çilek veya salatalık.

Öğle Yemeği: Ton balıklı salata, ızgara tavuk dilimleriyle de hazırlayabilirsin.

Atıştırmalık: 15-20 adet badem.

Akşam Yemeği: 150 gram ızgara tavuk göğsü, haşlanmış yarım patates 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile, bol salata veya haşlanmış kuşkonmaz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.